klif

 

 

 

 

 

 

 

Inspiracje

    "Stoisz na szczycie klifu, wysoko ponad ziemią. Naprzeciw znajduje się drugi klif, na którym bardzo chciałbyś się znaleźć. Może widzisz go i wyobrażasz sobie, jak będziesz się czuł, kiedy już się tam znajdziesz, a może zakrywają go chmury i mgła, i choć wiesz, że tam jest, nie jesteś w stanie go dostrzec. Nie życzysz sobie pozostawać dłużej tu, gdzie jesteś - pora skoczyć.
    A potem spoglądasz w dół, na głęboką rozpadlinę pomiędzy klifami, i nagle ogarnia cię lęk - lęk przed upadkiem, przed tym, że nie przeskoczysz rozpadliny, przed tym, że kiedy już się tam znajdziesz, zapragniesz wrócić i nie będzie to możliwe, że jeśli skoczysz, będziesz musiał zostawić za sobą kogoś lub coś, na czym ci bardzo zależy.
    Słyszysz, jak z drugiej strony przyzywają cię marzenia, przypominając, jak bardzo pożądasz tego, co znajduje się na drugim klifie, że nie będziesz szczęśliwy, jeśli zostaniesz tam, gdzie jesteś, że już zbyt długo się wahałeś. Lecz słyszysz także głosy ludzi stojących obok ciebie - niektórzy próbują wyperswadować ci skok, inni złoszczą się, że zostawiasz ich za sobą, jeszcze inni ostrzegają, że popełniasz błąd. Zostajesz więc tam, gdzie jesteś, spoglądając to za siebie, to znów w przód, zastygły w bezruchu i niezdolny skoczyć".
                                                                                                            Barbara De Angelis

 

"Przez długi czas wydawało mi się, iż moje życie - to prawdziwe - właśnie się zaczyna, lecz zawsze pojawiała się przeszkoda, coś, z czym trzeba się było najpierw uporać, jakaś nie zakończona sprawa, czas, który trzeba było poświęcić, dług do spłacenia. W końcu uświadomiłem sobie, że to co uważałem za przeszkody, to było moje życie".
                                                                                                    Alfred D'Souza

 

"Ilekroć decydujesz się coś zmienić, rozwinąć, poprawić lub czegoś się nauczyć, sięgasz do swego wewnętrznego źródła pasji. To właśnie ta pasja i zrodzona z niej tęsknota za prawdą, szczęściem i wolnością zmuszają cię, byś zgłębiał własne ja, zadawał trudne pytania i miał odwagę wysłuchać często bolesnych, ale potrzebnych odpowiedzi".
                                                                                                Barbara De Angelis

 

"Każda część osobowości, której nie kochasz, staje się twoim wrogiem".
                                                                                                Barbara De Angelis

 

"Człowiek może pozostawać uwięziony w pokoju, którego drzwi otwierają się do wewnątrz, póki nie przyjdzie mu do głowy, by je ku sobie pociągnąć, zamiast bezskutecznie pchać".
                                                                                                Ludwig Wittgenstein

 

"Życie można zrozumieć jedynie spoglądając wstecz, lecz przeżyć je trzeba idąc do przodu".
                                                                                                Søren Kierkegaard

 

"Jeśli nie zmienimy kierunku, możemy nie dotrzeć tam, dokąd zmierzaliśmy".
                                                                                                Przysłowie chińskie

 

"Możesz przycisnąć przeszłość tak mocno do piersi, że nie starczy ci ramion, by objąć teraźniejszość".
                                                                                                Jan Glidewell

 

"Kiedy jedne drzwi się zamykają, otwierają się inne; często spoglądamy jednak tak długo i z taką tęsknotą na zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które się właśnie otwarły".
                                                                                              Alexsander Graham Bell